Петнадесетата национална спартакиада на работещите във ВиК сектора се проведе от 29 август до 02 септември 2018 година в Курортен комплекс „Албена”. Над 850 спортисти от 37 дружества участваха в състезанията мереха сили в 6 спорта – мини футбол, плажен волейбол, тенис на маса, теглене на въже, дартс и шахмат.

За поредна година спортното мероприятие се организира от Българска работническа федерация „Спорт и здраве” съвместно със Съюза на ВиК операторите в Република България, Национален браншови синдикат „Водоснабдител” – КНСБ и федерация „Строителство, индустрия и водоснабдяване” – КТ „Подкрепа” и с подкрепата на Министерство на младежта и спорта на Република България.

На официалната церемония при откирването присъстваха президентът на КНСБ  Пламен Димитров,  Малина Крумова – заместник министър на регионалното развитие и благоустройктвото, Пенка Трендафилова – Член на Комисията за енергийно и водно регулиране, Иван Иванов – Председател на Българска асоциация по водите, Десислава Ягодин – Председател на Българска работническа федерация „Спорт и здраве” и Вицепрезидент на Международната конфедерация за работнически и аматьорски спорт КСИТ, Радосвет Радев – Изпълнителен председател на Българската стопанска камара, Йоанис Партениотис – Заместник-председател на Конфедерация на труда  „Подкрепа” и Председател на Федерация „Строителство, индустрия и водоснабдяване – Подкрепа”, както и Ганчо Тенев – Председател на Съюза на ВиК операторите в Република България и Изпълнителен директор на ВиК Бургас.

След оспорвани състезания отборът на „Софийска вода” заслужи златните медали в комплексното класиране. Второто място завоюва отбора на ВиК Варна, а третото – спортистите от ВиК Стара Загора, а купата за феърплей заслужиха състезателите от ВиК Добрич.

На официалното закриване на игрите победителите получиха купи и медали, както и парични награди, осигурени от организаторите. Петнадесетата национална спартакиада на работещите във ВиКсектора бе закрита с атрактивна и пищна заря, а след това се изви кръшно българско хоро.

 

Класиране

 

Мини футбол - мъже

#

Отбор

1

СОФИЙСКА ВОДА

2

ВиК ВАРНА

3

ВиК ВРАЦА

4

ВиК ПЛЕВЕН

5

ВиК РУСЕ

6

ВиК МОНТАНА

 

Дартс - мъже индивидуално

#

Име

1

АНДОН ТОНЕВ - ВиК СТАРА ЗАГОРА

2

ГЕОРГИ БОГДАНОВ - ВиК ВАРНА

3

ПЛАМЕН РАДКОВ - ВОДОСНАБДЯВАНЕ ДУНАВ

4

КЕЗИМ ФЕРАД - ВиК КЪРДЖАЛИ

5

ТЕНЬО ШИКОВ - ВиК СТАРА ЗАГОРА

6

СТОЯН БИБОВ - ВиК БЛАГОЕВГРАД

 

 

Дартс - жени индивидуално

#

Име

1

ТАТЯНА МАРИНОВА - ВОДОСНАБДЯВАНЕ ДУНАВ РАЗГРАД

2

РАЛИЦА ХРИСТОВА - СОФИЙСКА ВОДА

3

ЖАКЛИНА СМИЛЯНОВА - ВиК СТАРА ЗАГОРА

4

МИРОСЛАВА ДИКОВА - ВОДОСНАБДЯВАНЕ ДУНАВ РАЗГРАД

5

ПЕПКА РАНГЕЛОВА - ВИК МОНТАНА

6

МИРЯНА ПАУНОВА - КИЧАШКА - СОФИЙСКА ВОДА

 

 

Плажен волейбол - мъже

#

Отбор

1

СОФИЙСКА ВОДА

2

ВиК СТАРА ЗАГОРА

3

ВиК ВАРНА

4

ВиК РУСЕ

5

ВиК ШУМЕН

6

ВиК КЪРДЖАЛИ

 

 

Плажен волейбол - жени

#

Отбор

1

ВиК СТАРА ЗАГОРА

2

ВиК РУСЕ

3

ВиК ВАРНА

4

ВиК  ШУМЕН

5

ВиК ВРАЦА

6

ВиК ГАБРОВО

 

 

Тенис на маса - мъже индивидуално

#

Име

1

КИРИЛ ГОСПОДИНОВ - ВиК ВАРНА

2

КЛИМЕНТ ТОДОРОВ -ВиК ПЛЕВЕН

3

АНГЕЛ ГЕОРГИЕВ - ВиК СТАРА ЗАГОРА

4

ВАСИЛ ВАСИЛЕВ - ВиК ЙОВКОВЦИ

5

ГЕОМИЛ ИВАНОВ - ВиК ВРАЦА

6

САБРИ ИБРЯМ - ВиК КЪРДЖАЛИ

 

 

Тенис на маса - жени индивидуално

#

Име

1

АННА ГОСПОДИНОВА - ВиК ВАРНА

2

МАРИАНА ИВАНОВА - ВиК БУРГАС

3

СИЛВИЯ ДИМИТРОВА - ВиК ВАРНА

4

АННА БАРБОВА - ВиК ВРАЦА

5

НАДЕЖДА АТАНАСОВА - СОФИЙСКА ВОДА

6

ТЕОДОРА БУХЛЕВА - СОФИЙСКА ВОДА

 

 

Шахмат - мъже индивидуално

#

Име

1

ИЛИЯ ЦВЕТКОВ - СОФИЙСКА ВОДА

2

АТАНАС ДИМИТРОВ – ВиК ШУМЕН

3

СТОЯН КРУМОВ - ВиК РУСЕ

4

КРИСТИЯН ДЯКОВ - ВиК ШУМЕН

5

СЛАВЕЙКО СТОИЦОВ - ВиК ПАЗАРДЖИК

6

ВЪРБАН ГУЖГУЛОВ - ВИК РУСЕ

 

 

Шахмат - жени индивидуално

#

Име

1

МАРИАНА ГЕРЕНСКА - СОФИЙСКА ВОДА

2

СТАНИМИРА ПАПАЗЧЕВА - ВиК СТАРА ЗАГОРА

3

МАРИНА СТАНКОВА - ВиК ВАРНА

4

АННА БАЛТАДЖИЕВА - СОФИЙСКА ВОДА

5

ДИАНА ИВАНОВА - ВиК ЯМБОЛ

6

НЕЛИ НАЙДЕНОВА - ВиК РУСЕ

 

 

Теглене на въже - смесени отбори

#

Отбор

1

ВиК ВРАЦА

2

ВиК СМОЛЯН

3

СОФИЙСКА ВОДА

4

ВиК БУРГАС

5

ВиК КЪРДЖАЛИ

6

ВиК МОНТАНА

 

 

КУПА ФЕЪРПЛЕЙ: ВИК Добрич

 

 

Комплексно класиране

 

 

 

Отбор

 

точки

1

СОФИЙСКА ВОДА

 

86

2

ВиК ВАРНА

 

80

3

ВиК СТАРА ЗАГОРА

 

68

4

ВиК ВРАЦА

 

42

5

ВиК РУСЕ

 

34

6

ВиК ШУМЕН

 

21


Членовете на КНСБ – с отстъпки в над 1700 обекта в цялата страна


 


НБС ”Водоснабдител”
София 1000,
пл. “Македония” № 1, ет. 6,
офиси № 1 и № 11
Факс: 02/980 40 76
vodosnabditel@knsb-bg.org


Актуално

КНСБ стартира кампанията "Искам още 100 лева към заплатата ми" – вижте откъде да свалите картичката с искканията